Organizacje

 

SABAT REDWYNE
    — nadzoruje tereny na wschód od miasteczka, na których znajduje się między innymi Biały Klif będący ważnym astronomicznie punktem na mapie okolicy oraz znaczną cześć wybrzeża. Szczyci się on niezachwianą renomą sięgającą czasów założenia miasta, do którego rozwoju znacznie przyczynili się przodkowie należących do niego rodzin. W zbiorach tego sabatu można znaleźć wiele starych ksiąg i artefaktów, z których kolejne pokolenia czerpią niedostępną nigdzie indziej wiedzę. Obecnym przywódcą sabatu jest pięćdziesięcio-czteroletni Tobias Redwyne, słynący z przywiązania do tradycji i rzetelności. Aktywnie działa on w radzie miasta. 

OBECNY PRZYWÓDCA: Tobias Redwyne
GŁÓWNE RODY:  Redwyne, Hill, Barrow, Callahan, Jones, Llewellyn, ___

SABAT ALLARION
    — powstał na początku siedemnastego wieku, podczas wciąż ciągnących się polowań na czarownice. Założyły go emigrujące do miasteczka czarownice z kilku części Europy. Ich zbiory, choć znacznie uboższe, obfitują w wiedzę z różnych zakątów Europy, głównie z Niderlandów, Niemiec oraz Włoch. Sabat sprawuje pieczę nad terenami na zachód od miasteczka, które obejmują między innymi Stary Gaj obfitujący w wyjątkową roślinność. Obecną liderką sabatu jest sześćdziesięcio-pięcioletnia Carolyn Dorsey, ciesząca się sporym szacunkiem społeczności ze względu na znaczny wpływ na rozbudowę miejskiego uniwersytetu. W ostatnich latach Carolyn zmaga się jednak ze znacznymi problemami zdrowotnymi, które skłaniają sabat do wyboru nowego przywódcy w najbliższym czasie.

OBECNY PRZYWÓDCA:  Carolyn Dorsey
GŁÓWNE RODY: Allarion, Dorsey, Laurent, Farsen, ___



BRACTWO ŁOWCÓW

Bractwo Łowców to organizacja zrzeszająca osoby świadome istnienia i ingerencji istot nadprzyrodzonych w świecie. Za umowną datę założenia Bractwa uznaje się koniec XVI wieku w okolicach Londynu. Z tamtego okresu pochodzą pierwsze zapiski na ich temat oraz pierwsze wersje kodeksu, który zmieniał się na przestrzeni wieków, choć jego główne założenia pozostają takie same od początku ich istnienia.
Po pierwsze, ochrona ludzi.  


Początkowo Bractwo jedynie wyłapywało stworzenia magiczne z okolicznych lasów i wsi, by z tryumfem podziwiać je zza krat i zbierać przydatną wiedzę o nich. Był to również czas, gdzie powstawały pierwsze amulety ochronne i artefakty, co Bractwo zawdzięcza czarownicy nieznanego pochodzenia.

Z czasem siły magiczne stawały się potężniejsze, a bestie bardziej niebezpieczne, co przyczyniło się do zmiany charakteru bractwa. Mówi się, że największy przełom nastąpił wraz ze śmiercią pierwszego, znanego z nazwiska łowcy – Cornella Hallowa. Ugryziony przez wilkołaka i bliski transformacji wolał ugodzić się nożem w brzuch i umrzeć, niż stać się jednym z potworów, z którymi walczył. Sytuacja ta doprowadziła do pierwszej odnotowanej zmiany w Kodeksie Łowcy. Honorowe samobójstwo w przypadku przejścia na stronę wroga. Z czasem kodeks poszerzono o nowe reguły z dążeniem do całkowitej eliminacji jednostek niebezpiecznych za pomocą walki bezpośredniej i gromadzonych przez lata amuletów i artefaktów.

Aby stać się pełnoprawnym członkiem Bractwa, należy przebyć kilkuletnie szkolenie, które zazwyczaj zawiązuje silne więzi między rekrutami i pomaga im poczuć się grupą. Lojalność oraz oddanie braciom i siostrom, to bowiem największe wartości, jakie ceni Bractwo. Do czasu uzyskania pełnoprawnego członkostwa osoba wstępująca do Bractwa zyskuje rangę rekruta i działa pod skrzydłem doświadczonego z członków.

Jako że Bractwo wywodzi się od ludzi, którzy początkowo nie tylko wyłapywali istoty nadprzyrodzone, ale i zbierali informacje o nich, obecna biblioteka wiedzy o innych rasach jest pokaźna. Od co najmniej kilku pokoleń, wraz ze wzrostem ataków na ludzi, większą wagę przykłada się jednak do nauki walki orężem i siłą, niżeli sprytem i intelektem. Szkolenie rekruta zaczyna się więc od długich, morderczych treningów, kształcących refleks i tężyznę fizyczną.

Z tego powodu wielu łowców uważa, że w ich szeregach nie ma miejsca dla słabych: chorowitych, niepełnosprawnych, czy kobiet. Mimo tego i takie osoby znajdują się w Bractwie. Nowi członkowie to najczęściej zgłoszone na rekrutów sieroty i półsieroty – ofiary, które utraciły coś lub kogoś w wyniku spotkania ze światem nadprzyrodzonym. Jeśli rekruci nie są odpowiednio wytrzymali, często takie osoby są oddelegowane do dbania o bibliotekę – aktualizowanie jej zasobów i archiwizowanie, a także pozyskiwania informacji o podejrzanych aktywnościach, by następnie przekazać je pracującym w terenie.

OBECNY PRZYWÓDCA:  Nicholas Galloway
GŁÓWNE SIEDZIBY: Londyn, Manchester, Edynburg

Podziękowania dla prisoner za pomoc w przygotowaniu opisu Bractwa Łowców